left
 
 
   
right
Ana Sayfa
Pazartesi, 19 Şubat 2018
 
 
Ana Sayfa
Yazarlarımız
Haberler
TV Programları
Öner Gürcan Kütüphanesi
Kadın Meclisi
Bize Ulaşın
Bu savaş bitmez Yazdır E-posta
Yazar Yavuz ALOGAN-Aydınlık   
Cumartesi, 17 Aralık 2016

 

aktivistler ile ilgili görsel sonucu

 

Yabancı haber kanalları Halep’teki “Suriyeli aktivist”lerle röportaj yapıyor. Genellikle çok düzgün Amerikanca konuşan aktivistler Suriye ordusunun katliam yaptığını, medeni dünyanın sessiz kaldığını, belki birazdan öleceklerini, Birleşmiş Milletler’den de umudu kestiklerini söylüyorlar.

Sosyalist Arap Cemahiriyesi’nin lideri Kaddafi ülkesinin parçalanmasına karşı mücadele ederken özellikle gâvur CNN’inde bazı Libyalı aktivistler “demokrasi” ve yardım çağrılarında bulunmuşlardı. Ülkenin lideri linç edilirken, Hillary Clinton’ın görüntülere bakıp “woov” (vay be, helal olsun!) sesini çıkarması ve Jül Sezar’ı taklit ederek “Geldik, gördük ve öldü!” demesinden sonra, Libyalı aktivistler ortadan kayboldular. Coniler vekâleten Suriye’ye de geldiler, gördüler, fakat karşılarında Rusya’yı buldular.

Devamını oku...
 
Hezimetten Türk usulü zafer çıkarmak! Yazdır E-posta
Yazar Fehim Taştekin gazeteduvar.com.tr   
Cuma, 16 Aralık 2016
Düşen Halep bir kurbandı. ‘Yeni Osmanlı’nın ihtiraslarının kurbanı! İran’ın ittifak ağını çözmeye çalışan Körfez’in kurbanı! Batı’nın İsrail namına Suriye’ye karşı beslediği düşmanlığın kurbanı! Ya cihatçılardan kurtarılan Halep? O da Türk-Rus ilişkilerindeki normalleşmenin diyeti!
Son Güncelleme ( Cuma, 16 Aralık 2016 )
Devamını oku...
 
ŞAŞIRIYOR MUSUNUZ? Yazdır E-posta
Yazar TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)   
Perşembe, 15 Aralık 2016

 

hüsnü mahalli ile ilgili görsel sonucu

 

Her gün akıl almaz bir şeylerle karşılaşıyoruz. Örneğin; Hüsnü Mahalli'nin gözaltına alınması da böyle bir şey. Bir zamanlar 12 Eylül faşist rejimi ile ilgili rakamlarla bilgiler verilirdi. Şu kadar insan tutuklandı, gözaltına alındı, işkencelerden geçirildi, mesleğinden atıldı ve de yıllarca hapis cezası aldılar diye. Bir süredir 12 Eylül faşizmini rakamlarla anlatmayı bıraktık. Bıraktık, çünkü 2002 Kasım ayından bu yana iktidarda olan AKP oe hızla rekora doğru koşmakta ve kendilerine karşı kim ya da kimler muhalifse bir şekilde yolunu bulup içeri atmaktadır. Dün sıra Hüsnü Mahalli'ye gelmiş olmalı ki o da nihayet gözaltına alındı. Bildiğimiz kadarıyla şimdi savcılığa çıkarılmayı bekliyor. Var olan bilgilere göre tabiki de Hüsnü Mahalli'nin özgür bırakılması gerekir. Gerekir diyoruz, çünkü sonucun ne olacağını kestirmenin olanağı yok. Daha açıkça söylemek gerekirse yargı artık özgürce karar veremediği için sonucu hukuk kurallarına göre düşünemiyoruz.

Devamını oku...
 
JURNALE DEVAM Yazdır E-posta
Yazar TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)   
Cuma, 09 Aralık 2016

 

AYDINLIK GAZETESİ CHP ile ilgili görsel sonucu

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu ülkeye bir yararı var mıdır tartışılır. Biz kendimizi bildik bileli bu kurum dinci gericiliğe hizmet etmiş bir kurumdur. Toplumun din duygularını her fırsatta kullanan bu kurum dinci, gerici ve şeriatçı parti, tarikat ve cemaatlere hizmet etmiş, milyonların uyutulmasında da görevler üstlenmiştir. Sola ve sosyalizme karşı düşmanlık besleyen sanki bunlardan soruluyormuş gibi egemen erk yararına fetvalar düzen bu kurumun görevi bugün için de değişmemiş AKP ve saray iktidarının tartışmasız yadaşlığını eksiksiz yerine getirmiş getirmeye devam etmektedir.

Bu kurum sanki MİT görevini üstlenmiş gibi dünyanın her yerinde dün övgüler düzdüğü Fethullahçıları iktidara jurnallemeyi asli görevleri arasında sayarak haritayı, pusulayı hepten şaşırmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın iktidar yanlısı tutumu yüzündendir ki, bu kurum günümüzde Recep Tayyip Erdoğan'ın en gözde kurumlarının başında gelmektedir.

Son Güncelleme ( Cuma, 09 Aralık 2016 )
Devamını oku...
 
SARP KURAY DIŞARDA Yazdır E-posta
Yazar TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)   
Salı, 06 Aralık 2016

 

 

28 Kasım sabahı erkenden Edirne F tipi Cezaevi'nin önündeydik. Oraya bizden önce gelenlerde vardı ama diyebilirim ki, ilk gelenlerin arasındaydık. Sonra gelenler arttı. Onların arasında Sarp Kuray'ı önceden tanıyanlar olduğu gibi bugün de yoldaşları arasında bulunan birçok kimse vardı ve hepsi de heyecanlıydı. Bekleyiş gerçekten de uzun sürdü. Bizler cezaevi işleyişini biliriz, biliriz de niye bu kadar ağırdan alınır bilinmez. Madem sabahleyin bırakılacaktır, işlemler varsa tam mesai saati neden bitirilip hazırlanmaz gerçekten de anlamak güçtür. İçerden çıkacak olan çıkacağını bilir bilmesine de dışardakilerin her zaman bir sorun olabileceğine yönelik düşünceler kafalarının içinde kanat çırpar.

Son Güncelleme ( Salı, 06 Aralık 2016 )
Devamını oku...
 
GERÇEKLERE KAPALILAR Yazdır E-posta
Yazar TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)   
Pazar, 04 Aralık 2016

 

CHP'NIN ADANA MITINGINE BINLERCE KISI KISI KATILDI. FOTO: ADANA, (DHA)

 

Bizler; AKP ve saraya tuş olanların gözlerini görmez, vicdanlarını da kararttıklarını bilmiyor değiliz. Ancak bu kadar da olmaz dedirten şeyler yaşanmasını anlamak gerçekten de çok zor. Dün CHP'nin Adana mitingine 10 binlerce insan katıldı. Diyebiliriz ki milyonlarca insan, AKP ve saray diktasını durduracak en büyük gücün CHP olduğuna büyük ölçüde inanmaya başladı. CHP ile birlikte sol ve sosyalist solda doğru politika izlerse sonuç söylediğimiz gibi olacak ve dikta heveslilerinin hevesleri kursaklarında kalacağı gibi AKP ve saray iktidarına Bahçeli'nin desteği de yetmeyecektir.

Bugünün gazetelerine bir bakın! Yandaş gazeteler, zaten CHP'nin Adana mitingini görmemiş, sözüm ona tarafsızmış gibi görünen gazeteler de neredeyse mercekle arayıp bulacağınız bir anlayışla vermiş haberi. Sözü geçen yandaş gazetelere bir de yandan çarklı Aydınlık katılmış ki CHP'nin mitingine hiç yer verilmemiş. Ancak CHP'yi kötülemek için CHP'nin milletvekillerinin HDP milletvekillerini ziyaret etmelerini ise altta küçük başlıkla "HDP'nin derdi CHP'yi gerdi" diye vermiş.

Devamını oku...
 
AMERİKAN SEÇİM SONUÇLARI ÜZERİNE (3) Yazdır E-posta
Yazar Şahan YILMAZ   
Cuma, 02 Aralık 2016
 
Süper Komite ve Delegeler, Hillary’nin Karması, Trump’tan Beklenenler

HALKOYU SONUÇLARI:
Hillary Clinton (Demokrat Parti)      65,150,000 %48
Donald Trump (Cumhuriyetçi Parti) 62,636,000 %46
Gary Johnson (Hürriyetçi Parti)          4,443,000 %3.3
Jill Stein (Yeşil Parti)                          1,417,000 %1
Evan McMullan (Bağımsız Parti)          600,000 % 0.45
Darrell Castle (Anayasa Partisi)            200,000 %0.15

ANTİ-DEMOKRAT İÇ ORGANLAR

İş çevreleri, sendikalar, vakıf ve dernekler gibi çeşitli çıkar grupları, seçimlere “bağış” -daha doğrusu- yatırım yaparlar. Her birinin Siyasi Aksiyon Komitesi (Political Action Committee - PAC) vardır. Bağışlar PAC eliyle toplanıp aday ve partilere aktarılır. 2010’a kadar siyasi partilere aday başına 5,000 dolardan fazla, parti başına da 15,000 dolardan fazla bağış yapılamazdı. Dahası, şirketler hiç bağış yapamazdı.


Son Güncelleme ( Pazar, 15 Ocak 2017 )
Devamını oku...
 
SRİ LANKA- TEKK Yazdır E-posta
Yazar Emrruhan Yalçın- 21yyte.org   
Cuma, 25 Kasım 2016
 
Sri Lanka Ordusu’nun büyük baskı ve azmi karşısında Tamil Kaplanları (TEKK) yenildi ve ayrılıkçı Tamil halkının 1983–2009 yıllarında devam eden silahlı kurtuluş mücadelesi bitti. Kuşkusuz birçok askerî-sosyo-politik sebep bu yenilgiyi hazırladı, ancak örgütten bir liderin ayrılması bu yenilginin en büyük nedeni oldu.  

Sosyo-ekonomik olarak bir toplumun alt katmanlarında yer alan gruplar, etnik yapıları ya da dini kullanarak kitleleri mobilize edebilmekte ve bu şekilde ayrılma yoluna başvurabilmektedirler. Bu durum ülkelerde ciddi kaos ve iç çatışmalara neden olmakta ve yönetim problemleri ortaya çıkarmaktadır. Mobilize olan etnik grupların devletle pazarlığı, bu grupların dış kaynak desteğinin etkili olduğu stratejik güçlerinin bir fonksiyonunu teşkil etmektedir. Verilen destek, etnik grupları güçlendirirken, destek sağlayan dış güçler açısından hedef devlete yönelik stratejik ve tarihsel çıkarlarının gerçekleştirilmesinde önemli bir politika aracını teşkil etmektedir. Bu ilişkiyi dengeli bir şekilde götürebilen etnik grupların liderlerinin amaçlarına ulaşabildikleri gözlemlenmektedir.[1]


Son Güncelleme ( Cuma, 25 Kasım 2016 )
Devamını oku...
 
El Bab! Felaket Kapısı! Yazdır E-posta
Yazar Fehim Taştekin gazeteduvar.com.tr   
Cuma, 25 Kasım 2016
 
El Bab ile ilgili görsel sonucu
 
 
Doğrudur, El Bab ‘kapı’dır. Rakka’ya da açılır, Halep’e de. Bugünlerde bizimkiler de o kapıyı tokmaklıyor. Umuda açılır sanıyorlar, seraptır ve dahi yalan!
Doğrusu memleket pek tuhaflaştı.
Bir başka ülkenin yönetimini yıkmak için sınırlarını ardına kadar 92 düvelden cihatçılara aç ama terörün geri dönüp seni vuracağını düşünme!

Devamını oku...
 
AMERİKAN SEÇİM SONUÇLARI ÜZERINE (2) Yazdır E-posta
Yazar Şahan YILMAZ   
Perşembe, 24 Kasım 2016
 
 
SON KİTLESEL DÖNÜŞÜM

2007 emlak kriziyle gelen ekonomik durgunluk, Amerikan toplumunda yine bir dönüşüme imza attı. Partisi içinde çok hızlı yükselen Barack Hussein Obama adında bir senatör, Hillary’ye rağmen Başkan olabildi; normal koşullarda hiç olmayacak birşey.. Bütün adaylar seçim öncesi Wall Street’in güvenini kazanmaya çalışsa da zenci Obama’nın neokonların adayı John McCain ve Wall Street’in adayı Mitt Romney’yi yenmesi Cumhuriyeti Parti’yi giderek beyaz milliyetçi platforma itti.

Emlak krizi sonucu geleceği zarar gören gençlik “Wall Street’i İşgal” (Occupy Wall Street) sloganı altında protestolara başlamıştı ama liberal bir Başkan’ın, hem de bizzat kendilerini heyecanlandırıp sandığa götüren siyahi bir Başkan’ın iktidarda olması Demokrat Parti’de Wall Street’e karşıtı yükselen sesleri kıstı.


Son Güncelleme ( Pazar, 22 Ocak 2017 )
Devamını oku...
 
AMERİKAN SEÇİM SONUÇLARI ÜZERİNE (1) Yazdır E-posta
Yazar Şahan YILMAZ   
Çarşamba, 23 Kasım 2016
 
amerikan seçimleri ile ilgili görsel sonucu
GİRİŞ

2008'de zenci aday Barack Obama'ya yenilen Hillary Clinton, dengesiz hareketleri ve rastgele öfkeli demeçleriyle parasına ve fırsatçılığına vurgu yapan, hakkında yolsuzluk suçlamaları olan, göçmenleri, azınlıkları ve müslümanları aşağılayan, kadınlarla ilgili belden aşağı çok çirkin sözleri vidyoda yayınlanan ve ırkçı Ku Klux Klan (KKK) tarafından da desteklenen Donald Trump'a nasıl yenildi?? Dahası, böyle bir adam mevcut düzendeki statükoya (establishment) rağmen nasıl Amerika'ya başkan oldu?? Üstelik bilanço ağır da: Cumhuriyetçiler hem Beyaz Saray'ı hem de meclisi ve senatoyu aldıkları gibi, 9 üyeli Anayasa Mahkemesi'nde 1 sandalye daha kazanacaklar. Böyle fırsat kaçmaz!

İç politikada Cumhuriyetçilerin Demokratlar karşısındaki üstünlüğü dışarıdan pek birşey ifade etmeyebilir ama düşünce tembelliği yapmamalı, çünkü içeride birşeyler olacağı ve dışarıya da yansıyacağı kesin. Bu bağlamda Hillary'nin mağlubiyeti önce Amerikan seçim sisteminde, sonra içerideki sosyo-ekonomik değişimlerde ve tabii Hillary'nin kendisinde aranmalıdır.  


Devamını oku...
 
Liberal tetikçilerin son kurbanı olarak Cumhuriyet Gazetesi Yazdır E-posta
Yazar Gaffar YAKINCA   
Çarşamba, 02 Kasım 2016

 

Komplo, David Gista, ABD – Akrilik, kanvas

 

Her iki cumhuriyetin trajedisi de aynıdır: liberaller, Amerikancı çakma solcular tarafından ırzına geçilen ve dinciler tarafından öldürülen köyün güzel kızına benziyorlar.

Türkiye Cumhuriyeti’nin tasfiyesi diye nitelediğimiz süreç öyle sabahtan akşama bir iki kararname ya da kanunla gerçekleşmedi. Son onbeş yılda ona ait kurumların, ona içkin değerlerin adım adım yok edilmesi veya ele geçirilmesi ile yürüdü. Canına kast edilen ne kadar kurum, ne kadar değer varsa hepsinde aynı formül işledi: her değer en önce bizlere “aydın” diye pazarlanan liberal-solcu kırması bir tayfa tarafından iğfal edildi sonra da dinci iktidar tarafından öldürüldü.

Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 37 - 48 / 2224
Image
"Bir yandan batının işçi sınıfı, öte yandan Asya ve Afrika'nın köleleştirilmiş halkları milletler arası sermayenin kendilerini yıkmak ve efendilerine büyük çıkarlar sağlamak için köle durumuna getirilmek istediğini anladığı ve sömürge politikasının işlediği suç Dünya işçilerince kavrandığı gün burjuvazinin gücü sona erecektir."
22 Ekim 1922
Gazi Mustafa Kemal Atatürk 
 
Makaleler: 2761
Web Linkleri: 3
Ziyaretçiler: 32363432
Syndicate
 
left
Top! Top!
right