left
 
 
   
right
Ana Sayfa
Pazar, 17 Şubat 2019
 
 
Ana Sayfa
Yazarlarımız
Haberler
TV Programları
Öner Gürcan Kütüphanesi
Kadın Meclisi
Bize Ulaşın
SURİYE BATAKLIĞINDA ÖLÜME GÖNDERİLEN ASKER İÇİN Yazdır E-posta
Yazar Rahmi YILDIRIM   
Cuma, 23 Aralık 2016

Image may contain: 1 person
Şair dostum,
Sen ki sözün büyücüsü,
Sözün tanrısısın...
Sevgili söz büyücüsü,...
Sevgili söz tanrısı,
Nazım, Kore’de ölüme yollanan yedek subayın şiirini yazdı.
Sen Suriye bataklığında yakılan askerin şiirini yazabilir misin?
Sorabilir misin siyaset zorbasına,
O bataklığa niçin kendi oğlunu göndermediğini?
Yüzüne vurabilir misin,

Devamını oku...
 
19-25 ARALIĞI KONUŞACAKTIK Yazdır E-posta
Yazar TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)   
Pazartesi, 19 Aralık 2016

 

17-25 aralık ayakkabı kutuları ile ilgili görsel sonucu

 

 

Eğer 17 Aralık sabahı Kayseri'de askerlerimize yönelik terörist saldırı olmasaydı hiç kuşkunuz olmasın ki Türkiye'nin gündemi farklı olacaktı. Pek çoklarımız ayakkabı kutuları içine istiflenmiş Halk Bankası Müdürü'nün evindeki paraları bir kez daha anımsayacaktı. Yatak odasına serpilmiş paralar, para kasaları, para sayma makineleri de gözlerimizin önüne gelecekti. Sonra telefon konuşmaları, paraların yerinden taşınıp güven altına alınması, Fatih Belediyesi'nde yaşanan yolsuzluklar, tarikat ve cemaatlere yurt yapılsın diye peşkeş çekilen bina ve arazileri de konuşacaktık kesinlikle. İktidar olmadan önce yarım pabuç dolaşanların nasıl gemicik ve gemi sahibi olduklarını da aklımızdan çıkarmayacağımız gibi milletin anasını sinkaflayan havuz medyası işadamını da bu arada bir kez daha anımsayacak ve ülkenin bu hale nasıl getirildiğini yazacak ve de konuşacaktık. Hani adı yolsuzluğa karışmış fakat AKP'nin oylarıyla yargının pençesinden kurtulmuş bakanlar vardı ya onları da yad edip şimdi nerelerde olduklarını sorup sual edecektik ama olmadı. 17 Aralık sabahı saatler 8.45'i gösterirken Kayseri kana bulandı. Yurdun dört bir yanından gelmiş evlatlarımızın kanıyla sulandı ortalık.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 19 Aralık 2016 )
Devamını oku...
 
Ölmediler, öldürüldüler. Siz öldürdünüz. Yazdır E-posta
Yazar Gaffar YAKINCA   
Pazar, 18 Aralık 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cinayet,Jordan Brun – ABD, Akrilik-kanvas

Güne Kayseri’den gelen haberle başladık. Bugünün en somut gerçeği şudur: bu masum yavrular, bu ana kuzuları, belki bedenleri yüzlerce parçaya bölünerek, ölmüştür.

Ensesi kalın siyasetçilerin, ağaların, beylerin üzerinden kahramanlık nutukları attığı, kabadayılık gösterilerine yeltendiği bu çocuklar, artık yoksul evlerin duvarlarında cansız birer surete, gözü yaşlı anaların eprimiş cüzdanlarında taşıdığı kahredici birer anıya dönüşmüştür.

Son Güncelleme ( Pazar, 18 Aralık 2016 )
Devamını oku...
 
Bu savaş bitmez Yazdır E-posta
Yazar Yavuz ALOGAN-Aydınlık   
Cumartesi, 17 Aralık 2016

 

aktivistler ile ilgili görsel sonucu

 

Yabancı haber kanalları Halep’teki “Suriyeli aktivist”lerle röportaj yapıyor. Genellikle çok düzgün Amerikanca konuşan aktivistler Suriye ordusunun katliam yaptığını, medeni dünyanın sessiz kaldığını, belki birazdan öleceklerini, Birleşmiş Milletler’den de umudu kestiklerini söylüyorlar.

Sosyalist Arap Cemahiriyesi’nin lideri Kaddafi ülkesinin parçalanmasına karşı mücadele ederken özellikle gâvur CNN’inde bazı Libyalı aktivistler “demokrasi” ve yardım çağrılarında bulunmuşlardı. Ülkenin lideri linç edilirken, Hillary Clinton’ın görüntülere bakıp “woov” (vay be, helal olsun!) sesini çıkarması ve Jül Sezar’ı taklit ederek “Geldik, gördük ve öldü!” demesinden sonra, Libyalı aktivistler ortadan kayboldular. Coniler vekâleten Suriye’ye de geldiler, gördüler, fakat karşılarında Rusya’yı buldular.

Devamını oku...
 
Hezimetten Türk usulü zafer çıkarmak! Yazdır E-posta
Yazar Fehim Taştekin gazeteduvar.com.tr   
Cuma, 16 Aralık 2016
Düşen Halep bir kurbandı. ‘Yeni Osmanlı’nın ihtiraslarının kurbanı! İran’ın ittifak ağını çözmeye çalışan Körfez’in kurbanı! Batı’nın İsrail namına Suriye’ye karşı beslediği düşmanlığın kurbanı! Ya cihatçılardan kurtarılan Halep? O da Türk-Rus ilişkilerindeki normalleşmenin diyeti!
Son Güncelleme ( Cuma, 16 Aralık 2016 )
Devamını oku...
 
ŞAŞIRIYOR MUSUNUZ? Yazdır E-posta
Yazar TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)   
Perşembe, 15 Aralık 2016

 

hüsnü mahalli ile ilgili görsel sonucu

 

Her gün akıl almaz bir şeylerle karşılaşıyoruz. Örneğin; Hüsnü Mahalli'nin gözaltına alınması da böyle bir şey. Bir zamanlar 12 Eylül faşist rejimi ile ilgili rakamlarla bilgiler verilirdi. Şu kadar insan tutuklandı, gözaltına alındı, işkencelerden geçirildi, mesleğinden atıldı ve de yıllarca hapis cezası aldılar diye. Bir süredir 12 Eylül faşizmini rakamlarla anlatmayı bıraktık. Bıraktık, çünkü 2002 Kasım ayından bu yana iktidarda olan AKP oe hızla rekora doğru koşmakta ve kendilerine karşı kim ya da kimler muhalifse bir şekilde yolunu bulup içeri atmaktadır. Dün sıra Hüsnü Mahalli'ye gelmiş olmalı ki o da nihayet gözaltına alındı. Bildiğimiz kadarıyla şimdi savcılığa çıkarılmayı bekliyor. Var olan bilgilere göre tabiki de Hüsnü Mahalli'nin özgür bırakılması gerekir. Gerekir diyoruz, çünkü sonucun ne olacağını kestirmenin olanağı yok. Daha açıkça söylemek gerekirse yargı artık özgürce karar veremediği için sonucu hukuk kurallarına göre düşünemiyoruz.

Devamını oku...
 
JURNALE DEVAM Yazdır E-posta
Yazar TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)   
Cuma, 09 Aralık 2016

 

AYDINLIK GAZETESİ CHP ile ilgili görsel sonucu

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu ülkeye bir yararı var mıdır tartışılır. Biz kendimizi bildik bileli bu kurum dinci gericiliğe hizmet etmiş bir kurumdur. Toplumun din duygularını her fırsatta kullanan bu kurum dinci, gerici ve şeriatçı parti, tarikat ve cemaatlere hizmet etmiş, milyonların uyutulmasında da görevler üstlenmiştir. Sola ve sosyalizme karşı düşmanlık besleyen sanki bunlardan soruluyormuş gibi egemen erk yararına fetvalar düzen bu kurumun görevi bugün için de değişmemiş AKP ve saray iktidarının tartışmasız yadaşlığını eksiksiz yerine getirmiş getirmeye devam etmektedir.

Bu kurum sanki MİT görevini üstlenmiş gibi dünyanın her yerinde dün övgüler düzdüğü Fethullahçıları iktidara jurnallemeyi asli görevleri arasında sayarak haritayı, pusulayı hepten şaşırmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın iktidar yanlısı tutumu yüzündendir ki, bu kurum günümüzde Recep Tayyip Erdoğan'ın en gözde kurumlarının başında gelmektedir.

Son Güncelleme ( Cuma, 09 Aralık 2016 )
Devamını oku...
 
SARP KURAY DIŞARDA Yazdır E-posta
Yazar TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)   
Salı, 06 Aralık 2016

 

 

28 Kasım sabahı erkenden Edirne F tipi Cezaevi'nin önündeydik. Oraya bizden önce gelenlerde vardı ama diyebilirim ki, ilk gelenlerin arasındaydık. Sonra gelenler arttı. Onların arasında Sarp Kuray'ı önceden tanıyanlar olduğu gibi bugün de yoldaşları arasında bulunan birçok kimse vardı ve hepsi de heyecanlıydı. Bekleyiş gerçekten de uzun sürdü. Bizler cezaevi işleyişini biliriz, biliriz de niye bu kadar ağırdan alınır bilinmez. Madem sabahleyin bırakılacaktır, işlemler varsa tam mesai saati neden bitirilip hazırlanmaz gerçekten de anlamak güçtür. İçerden çıkacak olan çıkacağını bilir bilmesine de dışardakilerin her zaman bir sorun olabileceğine yönelik düşünceler kafalarının içinde kanat çırpar.

Son Güncelleme ( Salı, 06 Aralık 2016 )
Devamını oku...
 
GERÇEKLERE KAPALILAR Yazdır E-posta
Yazar TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)   
Pazar, 04 Aralık 2016

 

CHP'NIN ADANA MITINGINE BINLERCE KISI KISI KATILDI. FOTO: ADANA, (DHA)

 

Bizler; AKP ve saraya tuş olanların gözlerini görmez, vicdanlarını da kararttıklarını bilmiyor değiliz. Ancak bu kadar da olmaz dedirten şeyler yaşanmasını anlamak gerçekten de çok zor. Dün CHP'nin Adana mitingine 10 binlerce insan katıldı. Diyebiliriz ki milyonlarca insan, AKP ve saray diktasını durduracak en büyük gücün CHP olduğuna büyük ölçüde inanmaya başladı. CHP ile birlikte sol ve sosyalist solda doğru politika izlerse sonuç söylediğimiz gibi olacak ve dikta heveslilerinin hevesleri kursaklarında kalacağı gibi AKP ve saray iktidarına Bahçeli'nin desteği de yetmeyecektir.

Bugünün gazetelerine bir bakın! Yandaş gazeteler, zaten CHP'nin Adana mitingini görmemiş, sözüm ona tarafsızmış gibi görünen gazeteler de neredeyse mercekle arayıp bulacağınız bir anlayışla vermiş haberi. Sözü geçen yandaş gazetelere bir de yandan çarklı Aydınlık katılmış ki CHP'nin mitingine hiç yer verilmemiş. Ancak CHP'yi kötülemek için CHP'nin milletvekillerinin HDP milletvekillerini ziyaret etmelerini ise altta küçük başlıkla "HDP'nin derdi CHP'yi gerdi" diye vermiş.

Devamını oku...
 
AMERİKAN SEÇİM SONUÇLARI ÜZERİNE (3) Yazdır E-posta
Yazar Şahan YILMAZ   
Cuma, 02 Aralık 2016
 
Süper Komite ve Delegeler, Hillary’nin Karması, Trump’tan Beklenenler

HALKOYU SONUÇLARI:
Hillary Clinton (Demokrat Parti)      65,150,000 %48
Donald Trump (Cumhuriyetçi Parti) 62,636,000 %46
Gary Johnson (Hürriyetçi Parti)          4,443,000 %3.3
Jill Stein (Yeşil Parti)                          1,417,000 %1
Evan McMullan (Bağımsız Parti)          600,000 % 0.45
Darrell Castle (Anayasa Partisi)            200,000 %0.15

ANTİ-DEMOKRAT İÇ ORGANLAR

İş çevreleri, sendikalar, vakıf ve dernekler gibi çeşitli çıkar grupları, seçimlere “bağış” -daha doğrusu- yatırım yaparlar. Her birinin Siyasi Aksiyon Komitesi (Political Action Committee - PAC) vardır. Bağışlar PAC eliyle toplanıp aday ve partilere aktarılır. 2010’a kadar siyasi partilere aday başına 5,000 dolardan fazla, parti başına da 15,000 dolardan fazla bağış yapılamazdı. Dahası, şirketler hiç bağış yapamazdı.


Son Güncelleme ( Pazar, 15 Ocak 2017 )
Devamını oku...
 
SRİ LANKA- TEKK Yazdır E-posta
Yazar Emrruhan Yalçın- 21yyte.org   
Cuma, 25 Kasım 2016
 
Sri Lanka Ordusu’nun büyük baskı ve azmi karşısında Tamil Kaplanları (TEKK) yenildi ve ayrılıkçı Tamil halkının 1983–2009 yıllarında devam eden silahlı kurtuluş mücadelesi bitti. Kuşkusuz birçok askerî-sosyo-politik sebep bu yenilgiyi hazırladı, ancak örgütten bir liderin ayrılması bu yenilginin en büyük nedeni oldu.  

Sosyo-ekonomik olarak bir toplumun alt katmanlarında yer alan gruplar, etnik yapıları ya da dini kullanarak kitleleri mobilize edebilmekte ve bu şekilde ayrılma yoluna başvurabilmektedirler. Bu durum ülkelerde ciddi kaos ve iç çatışmalara neden olmakta ve yönetim problemleri ortaya çıkarmaktadır. Mobilize olan etnik grupların devletle pazarlığı, bu grupların dış kaynak desteğinin etkili olduğu stratejik güçlerinin bir fonksiyonunu teşkil etmektedir. Verilen destek, etnik grupları güçlendirirken, destek sağlayan dış güçler açısından hedef devlete yönelik stratejik ve tarihsel çıkarlarının gerçekleştirilmesinde önemli bir politika aracını teşkil etmektedir. Bu ilişkiyi dengeli bir şekilde götürebilen etnik grupların liderlerinin amaçlarına ulaşabildikleri gözlemlenmektedir.[1]


Son Güncelleme ( Cuma, 25 Kasım 2016 )
Devamını oku...
 
El Bab! Felaket Kapısı! Yazdır E-posta
Yazar Fehim Taştekin gazeteduvar.com.tr   
Cuma, 25 Kasım 2016
 
El Bab ile ilgili görsel sonucu
 
 
Doğrudur, El Bab ‘kapı’dır. Rakka’ya da açılır, Halep’e de. Bugünlerde bizimkiler de o kapıyı tokmaklıyor. Umuda açılır sanıyorlar, seraptır ve dahi yalan!
Doğrusu memleket pek tuhaflaştı.
Bir başka ülkenin yönetimini yıkmak için sınırlarını ardına kadar 92 düvelden cihatçılara aç ama terörün geri dönüp seni vuracağını düşünme!

Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 13 - 24 / 2203
Image
"Bir yandan batının işçi sınıfı, öte yandan Asya ve Afrika'nın köleleştirilmiş halkları milletler arası sermayenin kendilerini yıkmak ve efendilerine büyük çıkarlar sağlamak için köle durumuna getirilmek istediğini anladığı ve sömürge politikasının işlediği suç Dünya işçilerince kavrandığı gün burjuvazinin gücü sona erecektir."
22 Ekim 1922
Gazi Mustafa Kemal Atatürk 
 
Makaleler: 2762
Web Linkleri: 3
Ziyaretçiler: 35587390
Syndicate
 
left
Top! Top!
right