left
 
 
   
right
Ana Sayfa
Pazar, 17 Şubat 2019
 
 
Ana Sayfa
Yazarlarımız
Haberler
TV Programları
Öner Gürcan Kütüphanesi
Kadın Meclisi
Bize Ulaşın
SAYIN KILIÇDAROĞLU. YANLIŞ YAPMAYA LÜKSÜNÜZ YOK Yazdır E-posta
Yazar Mustafa Kemal Gültekin   
Pazartesi, 17 Ekim 2016

 

Kılıçdaroğlu 15 temmuz ile ilgili görsel sonucu

 

Türkiye'nin Demokratikleşmesinde CHP'ye ihtiyaç var.
Türkiye'nin demokratikleşmesi en acil sorunumuz. Ekmek kadar, su hava kadar her vatandaş için vazgeçilmez. CHP bu sorunun ne kadar farkında öğrenmeye çalışıyoruz. En sağlıklı bilgiyi bize Genel Başkanı açıklamaları verecektir. İzliyoruz.


16 Ekim günü AKP'nin toplu açılış yapma geleneğine uyarak Beylikdüzü Yakuplu'da konuşuyor. Gündem 15 Temmuz. 15 Temmuz'da Tüm siyasi Partiler ve STK'ların darbe girişimine karşı çıktıklarını hatırlatmış.

Bu tarihimizde demokrasiye sahip çıkma konusunda bir ilkmiş.

14 temmuz günü ülkede demokrasi vardı, demokrasiye darbe girişimi olunca topyekün karşı çıkılarak demokrasiye sahip çıkılmış. Demokrasiye karşı olanlar demokrasiye sahip çıktılar, demek mi istenmiş.

 

Kılıçdaroğlu diyorki; " Bir geniş uzlaşma sağladık. " Kimle uzlaşma sağladınız? Ne üzerine uzlaştınız? Demokrasi ve cumhuriyet düşmanlarıyla demokrasi ve cumhuriyet üzerine nasıl bir uzlaşı sağladınız?

"Madem ki darbe ile karşılaştık" deniliyor. Türkiye'de darbe ihtimalini kim bilmiyordu?
Mesele darbe ile karşılaşmanın hangikoşullarda hangi durumlarda gerçekleştiğini sorgulamayacak mısınız?
 
Kılıçdaroğlu bunu derin sorgulayarak şu sonuca varmış; " Gelin hep birlikte Türkiye Cumhuriyeti bundan sonra da bir darbe girişimi ile karşılaşmasın diye neler yapılması gerekiyorsa oturalım birlikte konuşalım. "
 
Kimle konuşacağız?
Darbe girişiminde bulunanların ortaklarıyla , Cumhuriyet karşıtı gerici güruhla oturup konuşacak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu.
Neyi konuşacak?
Aman bir daha darbe girişimi ile karşılaşılmasın diye. Camiye , kışlaya, adliyeye siyaseti sokmayalım diye. Gericilik doksan bin cami ile, memleketin kışlasında, adliyesinde, okullarında, tarikatlar cemaatlar eliyle örgütlenirken, aman siyaseti buralar sokmayalım dilek ve temennisi ile avutalım halkı.

Kılıçdaroğlu belki de farkında olmadan öyle bir uzlaşı dili kullanıyor ki, iktidarın bütün anti- demokratik uygulamalarını da üzerine alarak konuşuyor.
" İnsanlar düşüncelerini açıklıyor diye hapse atmayalım." Kılıçdaroğlu'nun " Atmayın, yapmayın " isteğine iktidar hemen " tabi efendim, siz yeterki isteyin" diyeceğini mi bekliyor?

Yine de ısrarlı KIlıçdaroğlu ille de uzlaşacak. " Bu uzlaşmayı zorlayacağım bütün kuralları ile. Bu uzlaşma bozulmamalı. Ama bütün bunlar yapılırken, darbe ve darbecilerle mücadele edilirken yeni mağdurlar yaratmamalıyız " Diyerek yine iktidarın uygulamalarını üstüne alarak çaresizliğini dile getiriyor.

Türkiye'nin Demokratikleşmesinde en önemli güç olabilecek CHP'nin bu denli etkisizleşmesinden en fazla halkımız eziyet çekiyor.
 
Yenikapı ruhuyla ambalajlanmış hukuksuzluğa destek olmayın. Devlet mekanizmasını ele geçirmede ortaklaşan cemaat çeteleri, vurgun, soygun, talan ganimetlerini paylaşamayınca ortalığı yangın yerine çevirdiler, farkında değil misiniz?
 
Başta size ve CHP'ye düşen cemaatçi çete reislerinin hukunu savunmak, "suçsuzsan gel " çağrıları yapmak yerine, tüm emekçi halkımızın hak ve hukukunu savunmak değil mi?

Türkiye Cumhuriyeti'nin kazanımlarını hiç eden yalancı, vurguncu, soyguncu, zalim, cemaatçi çete reisileriyle uzlaşı mı arıyorsunuz? Yazıktır, bir de siz çektirmeyin
Son Güncelleme ( Pazartesi, 17 Ekim 2016 )
 
Sonraki >

Yorumlar

Şu anda herhangi bir yorum yapılmamış - Aşağıdaki formu kullanarak yorum ekleyebilirsiniz...


Sayfa 1 / 0 ( 0 yorum )

Bu makale için yorum ekleyin: SAYIN KILIÇDAROĞLU. YANLIŞ YAPMAYA ... ...

İsim (gerekli)

E-Posta (gerekli)
E-Posta adresiniz sitede görüntülenmeyecektir
Web Siteniz

Yorum

Image
"Bir yandan batının işçi sınıfı, öte yandan Asya ve Afrika'nın köleleştirilmiş halkları milletler arası sermayenin kendilerini yıkmak ve efendilerine büyük çıkarlar sağlamak için köle durumuna getirilmek istediğini anladığı ve sömürge politikasının işlediği suç Dünya işçilerince kavrandığı gün burjuvazinin gücü sona erecektir."
22 Ekim 1922
Gazi Mustafa Kemal Atatürk 
 
Makaleler: 2762
Web Linkleri: 3
Ziyaretçiler: 35587381
Syndicate
 
left
Top! Top!
right