left
 
 
   
right
Ana Sayfa arrow Haberler
Salı, 22 Ocak 2019
 
 
Ana Sayfa
Yazarlarımız
Haberler
TV Programları
Öner Gürcan Kütüphanesi
Kadın Meclisi
Bize Ulaşın
Haberler
Yeniyol ile ilgili haberlere ve Röportajlara buradan ulaşabilirsiniz.

İmralı'dan Gelen Son Mesaj Yazdır E-posta
Yazar Editör   
Perşembe, 04 Ağustos 2005

Bir süreden beri yayın faaliyetlerinde bulunan sitemiz yazarlar grubunun başlattığı “isimsiz ve bağımsız inisiyatif girişimi” , çalışmalarının bir devamı olarak A. ÖCALAN’ı bilgilendirme ve yapılan çalışmalarla ilgili görüşlerini alma konusunda girişimlerde bulundu.

Yapılan girişimler sonucunda kendisine bu çalışmalar konusunda mesajlar iletilmiş ve A.Öcalan aşağıdaki şu değerlendirmelerde bulunmuştur: 

Devamını oku...
 
Dr. Ruhi Koç'un Konuşma Metni Yazdır E-posta
Yazar Yeniyol   
Cumartesi, 04 Haziran 2005

68 ‘liler Dayanışma Derneği Başkanı Dr.Ruhi Koç’un 19 Mayıs 2005 tarihinde İstanbul Gazeteciler Cemiyetinde 68’lilerle yapılan toplantıdaki konuşma metni.

35 - 40 yıl önce birlikte mücadele ettiğimiz, omuz omuza korkusuzca mevcut düzene karşı direndiğimiz sevgili arkadaşlarım,bağımsızlık demokrasi ve sosyalizm mücadelesinin 68’li önderleri, sizleri coşku dolu duygularla selamlıyorum.

90’lı yılların başlarında kurmuş olduğumuz 68’liler vakfı, sol gurupçukların örgüte egemen olmak istemeleri, eski hastalıkları örgüte taşımaları ve yöneticilerin basiretsizlikleri sonucu başarısızlıkla sonuçlanmış, kuşağımızın vakıftan kopmasına neden olmuştur. Şoven milliyetçi kadroların üye edilmesi sonucu, bugünkü vakıf ,devletin milis gücü olmaya aday durumuna getirilmiştir.

Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 31 32 33 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 225 - 226 / 226
Image
"Bir yandan batının işçi sınıfı, öte yandan Asya ve Afrika'nın köleleştirilmiş halkları milletler arası sermayenin kendilerini yıkmak ve efendilerine büyük çıkarlar sağlamak için köle durumuna getirilmek istediğini anladığı ve sömürge politikasının işlediği suç Dünya işçilerince kavrandığı gün burjuvazinin gücü sona erecektir."
22 Ekim 1922
Gazi Mustafa Kemal Atatürk 
 
 
left
Top! Top!
right