left
 
 
   
right
Ana Sayfa
Çarşamba, 22 Kasım 2017
 
 
Ana Sayfa
Yazarlarımız
Haberler
TV Programları
Öner Gürcan Kütüphanesi
Kadın Meclisi
Bize Ulaşın
SARP KURAY- Söyleşi Şenol Çarık Yazdır E-posta
Yazar Şenol Çarık _ ODATV   
Çarşamba, 18 Ocak 2017
 
 
Sarp Kuray; 68 kuşağının tanınmış siması, Dev-Genç kurucularından... 16 Haziran örgütünü kurduğu iddiasıyla tek kişi "Anayasal düzeni zorla değiştirmek" suçundan yaklaşık 8 yıl hapis yattı, kısa bir süre önce tahliye oldu.

17 Aralık 1969 tarihinde 69 deniz subayının “Mustafa Kemal’in Harbiyelileri” başlıklı ortak bildirisini yazıp soruşturmaya uğrayanlardan; dönemin denizci teğmeni...

71 yaşında olan Kuray, özgürlüğüne kavuştuğu günden beri kitle örgütlerine ziyaretler gerçekleştiriyor, konferanslara katılıyor.

Bu yoğun temposu arasında kendisiyle konuşma fırsatı yakaladık.

İşte o söyleşi:

-Cezaevinden çıkarken kararlı ve umutlu bir tavrınız vardı...Son Güncelleme ( Çarşamba, 18 Ocak 2017 )
Devamını oku...
 
Alper Taş ile söyleşi Yazdır E-posta
Yazar politikyol.com   
Pazar, 15 Ocak 2017

 

 

 Alper Taş: Siyasal İslamcılıkla köklü bir hesaplaşma yaşamadan ülkemizin geleceği yok

ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş ile bugünlerde mecliste maddeleri oylanan ‘Başkanlık Anayasası’ hakkında konuştuk. Taş, ülkenin içinde bulunduğu kaos ortamından kurtulması için Türkiye’yi yeniden kurmak, birleştirmek ve toplumu yeniden inşa etmemiz gerektiğini söylüyor.

-Sizce AKP’nin kafasında tasarladığı bir Türkiye projesi var mı; yoksa tüm bu yaşananlar -özellikle 7 Haziran sonrası süreç- kontrolden çıkmış vaziyette mi?

Devamını oku...
 
GÜNAHKÂR SATRANÇ TAŞLARI Yazdır E-posta
Yazar Şahan YILMAZ   
Salı, 10 Ocak 2017
 
cübbeli satranç ile ilgili görsel sonucu
AÇILIŞ...

Cübbeli Ahmet'in satrancın haram olduğunu söylemesi asla geçiştirilemez. Kim olursa olsun, her hangi biri zekâ oyunlarını afaroz etme cürreti gösteriyorsa sakın savunmaya geçmeyin, direk hücum edin. Hiç kimseye açıklama yapmak zorunda hissetmeden "Şah!" çekin. Çünkü odun kafalı Cübbeli'den satranç tahtasında sadece tahta olur. O yüzden üstündeki taşları put sanar. Dolayısıyla Cübbeli'nin kafasının üstünde satranç oynamak helaldir. Tahta sonuçta!


Devamını oku...
 
Atatürkçü terör örgütü var mı? Yazdır E-posta
Yazar Gaffar YAKINCA   
Pazar, 01 Ocak 2017

 

Islamik, Samsul Said Malezya - Fotoğraf

 

 Islamik,
Samsul Said
Malezya – Fotoğraf

Yılbaşı gecesi 39 savunmaz insanı katleden terör örgütünün adı İslam Devleti’dir. Uzun adı “Irak Şam İslam Devleti”, kısa adı “İslam Devleti”.

Ancak hükümet yetkilileri ve devleti temsil eden kişiler özenle bu ismi kullanmaktan kaçınıyorlar. Eskiden bunun yerine ne idiğü belirsiz bir Arapça kısaltma olan DAEŞ diyorlardı şimdi onu bile anmıyorlar “terör nereden gelirse gelsin” türünde havadan sudan bir söylem tutturuyorlar.

Devamını oku...
 
Umudun katillerine karşı halkın Noel Babaları Yazdır E-posta
Yazar Gaffar YAKINCA- abc gazetesi   
Pazar, 01 Ocak 2017

 

noel babanın kafasına tabanca ile ilgili görsel sonucu

 

Bugün yılın son günü. Takvimin 2017 yılını göstermesine sayılı saatler kaldı. Her yılbaşı biraz geçmiş muhasebesi, biraz eğlence ama en çok da umut demektir. Hepimiz daha güzel bir ülke daha güzel bir Dünya umut ediyoruz, yaşanan tüm fenalıklara rağmen bunu umut etmekten vazgeçmiyoruz. Sanırım her yılbaşının en sevindirici yanı da budur. Çünkü umut insanın temel gıdasıdır, ekmek su kadar önemlidir. Tarihe baktığınızda bugün yaşadıklarımızdan çok daha büyük kötülükler görürsünüz, bunlardan sonra bile insanoğlunun yaşamaya ve mücadele etmeye devam etmesi umudun eseridir.

Umudun düşmanları, umudun katilleri her devirde var oldular. Bugün de varlar. Her gün çok farklı biçimlerde karşınıza çıkarlar. Yılbaşı yaklaşırken ise özel olarak tantanalı işler yapmaya kalkışabilirler. Noel Baba bıçaklama, yılbaşı ağacı yakma, Noel Baba sünnet etme gibi akla ziyan şovlar aslında şu basit “umut etme” eylemine karşı girişilen cürümlerdir.

Devamını oku...
 
SURİYE BATAKLIĞINDA ÖLÜME GÖNDERİLEN ASKER İÇİN Yazdır E-posta
Yazar Rahmi YILDIRIM   
Cuma, 23 Aralık 2016

Image may contain: 1 person
Şair dostum,
Sen ki sözün büyücüsü,
Sözün tanrısısın...
Sevgili söz büyücüsü,...
Sevgili söz tanrısı,
Nazım, Kore’de ölüme yollanan yedek subayın şiirini yazdı.
Sen Suriye bataklığında yakılan askerin şiirini yazabilir misin?
Sorabilir misin siyaset zorbasına,
O bataklığa niçin kendi oğlunu göndermediğini?
Yüzüne vurabilir misin,

Devamını oku...
 
19-25 ARALIĞI KONUŞACAKTIK Yazdır E-posta
Yazar TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)   
Pazartesi, 19 Aralık 2016

 

17-25 aralık ayakkabı kutuları ile ilgili görsel sonucu

 

 

Eğer 17 Aralık sabahı Kayseri'de askerlerimize yönelik terörist saldırı olmasaydı hiç kuşkunuz olmasın ki Türkiye'nin gündemi farklı olacaktı. Pek çoklarımız ayakkabı kutuları içine istiflenmiş Halk Bankası Müdürü'nün evindeki paraları bir kez daha anımsayacaktı. Yatak odasına serpilmiş paralar, para kasaları, para sayma makineleri de gözlerimizin önüne gelecekti. Sonra telefon konuşmaları, paraların yerinden taşınıp güven altına alınması, Fatih Belediyesi'nde yaşanan yolsuzluklar, tarikat ve cemaatlere yurt yapılsın diye peşkeş çekilen bina ve arazileri de konuşacaktık kesinlikle. İktidar olmadan önce yarım pabuç dolaşanların nasıl gemicik ve gemi sahibi olduklarını da aklımızdan çıkarmayacağımız gibi milletin anasını sinkaflayan havuz medyası işadamını da bu arada bir kez daha anımsayacak ve ülkenin bu hale nasıl getirildiğini yazacak ve de konuşacaktık. Hani adı yolsuzluğa karışmış fakat AKP'nin oylarıyla yargının pençesinden kurtulmuş bakanlar vardı ya onları da yad edip şimdi nerelerde olduklarını sorup sual edecektik ama olmadı. 17 Aralık sabahı saatler 8.45'i gösterirken Kayseri kana bulandı. Yurdun dört bir yanından gelmiş evlatlarımızın kanıyla sulandı ortalık.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 19 Aralık 2016 )
Devamını oku...
 
Ölmediler, öldürüldüler. Siz öldürdünüz. Yazdır E-posta
Yazar Gaffar YAKINCA   
Cumartesi, 17 Aralık 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cinayet,Jordan Brun – ABD, Akrilik-kanvas

Güne Kayseri’den gelen haberle başladık. Bugünün en somut gerçeği şudur: bu masum yavrular, bu ana kuzuları, belki bedenleri yüzlerce parçaya bölünerek, ölmüştür.

Ensesi kalın siyasetçilerin, ağaların, beylerin üzerinden kahramanlık nutukları attığı, kabadayılık gösterilerine yeltendiği bu çocuklar, artık yoksul evlerin duvarlarında cansız birer surete, gözü yaşlı anaların eprimiş cüzdanlarında taşıdığı kahredici birer anıya dönüşmüştür.

Son Güncelleme ( Cumartesi, 17 Aralık 2016 )
Devamını oku...
 
Bu savaş bitmez Yazdır E-posta
Yazar Yavuz ALOGAN-Aydınlık   
Cumartesi, 17 Aralık 2016

 

aktivistler ile ilgili görsel sonucu

 

Yabancı haber kanalları Halep’teki “Suriyeli aktivist”lerle röportaj yapıyor. Genellikle çok düzgün Amerikanca konuşan aktivistler Suriye ordusunun katliam yaptığını, medeni dünyanın sessiz kaldığını, belki birazdan öleceklerini, Birleşmiş Milletler’den de umudu kestiklerini söylüyorlar.

Sosyalist Arap Cemahiriyesi’nin lideri Kaddafi ülkesinin parçalanmasına karşı mücadele ederken özellikle gâvur CNN’inde bazı Libyalı aktivistler “demokrasi” ve yardım çağrılarında bulunmuşlardı. Ülkenin lideri linç edilirken, Hillary Clinton’ın görüntülere bakıp “woov” (vay be, helal olsun!) sesini çıkarması ve Jül Sezar’ı taklit ederek “Geldik, gördük ve öldü!” demesinden sonra, Libyalı aktivistler ortadan kayboldular. Coniler vekâleten Suriye’ye de geldiler, gördüler, fakat karşılarında Rusya’yı buldular.

Devamını oku...
 
Hezimetten Türk usulü zafer çıkarmak! Yazdır E-posta
Yazar Fehim Taştekin gazeteduvar.com.tr   
Cuma, 16 Aralık 2016
Düşen Halep bir kurbandı. ‘Yeni Osmanlı’nın ihtiraslarının kurbanı! İran’ın ittifak ağını çözmeye çalışan Körfez’in kurbanı! Batı’nın İsrail namına Suriye’ye karşı beslediği düşmanlığın kurbanı! Ya cihatçılardan kurtarılan Halep? O da Türk-Rus ilişkilerindeki normalleşmenin diyeti!
Son Güncelleme ( Cuma, 16 Aralık 2016 )
Devamını oku...
 
ŞAŞIRIYOR MUSUNUZ? Yazdır E-posta
Yazar TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)   
Perşembe, 15 Aralık 2016

 

hüsnü mahalli ile ilgili görsel sonucu

 

Her gün akıl almaz bir şeylerle karşılaşıyoruz. Örneğin; Hüsnü Mahalli'nin gözaltına alınması da böyle bir şey. Bir zamanlar 12 Eylül faşist rejimi ile ilgili rakamlarla bilgiler verilirdi. Şu kadar insan tutuklandı, gözaltına alındı, işkencelerden geçirildi, mesleğinden atıldı ve de yıllarca hapis cezası aldılar diye. Bir süredir 12 Eylül faşizmini rakamlarla anlatmayı bıraktık. Bıraktık, çünkü 2002 Kasım ayından bu yana iktidarda olan AKP oe hızla rekora doğru koşmakta ve kendilerine karşı kim ya da kimler muhalifse bir şekilde yolunu bulup içeri atmaktadır. Dün sıra Hüsnü Mahalli'ye gelmiş olmalı ki o da nihayet gözaltına alındı. Bildiğimiz kadarıyla şimdi savcılığa çıkarılmayı bekliyor. Var olan bilgilere göre tabiki de Hüsnü Mahalli'nin özgür bırakılması gerekir. Gerekir diyoruz, çünkü sonucun ne olacağını kestirmenin olanağı yok. Daha açıkça söylemek gerekirse yargı artık özgürce karar veremediği için sonucu hukuk kurallarına göre düşünemiyoruz.

Devamını oku...
 
JURNALE DEVAM Yazdır E-posta
Yazar TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)   
Cuma, 09 Aralık 2016

 

AYDINLIK GAZETESİ CHP ile ilgili görsel sonucu

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu ülkeye bir yararı var mıdır tartışılır. Biz kendimizi bildik bileli bu kurum dinci gericiliğe hizmet etmiş bir kurumdur. Toplumun din duygularını her fırsatta kullanan bu kurum dinci, gerici ve şeriatçı parti, tarikat ve cemaatlere hizmet etmiş, milyonların uyutulmasında da görevler üstlenmiştir. Sola ve sosyalizme karşı düşmanlık besleyen sanki bunlardan soruluyormuş gibi egemen erk yararına fetvalar düzen bu kurumun görevi bugün için de değişmemiş AKP ve saray iktidarının tartışmasız yadaşlığını eksiksiz yerine getirmiş getirmeye devam etmektedir.

Bu kurum sanki MİT görevini üstlenmiş gibi dünyanın her yerinde dün övgüler düzdüğü Fethullahçıları iktidara jurnallemeyi asli görevleri arasında sayarak haritayı, pusulayı hepten şaşırmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın iktidar yanlısı tutumu yüzündendir ki, bu kurum günümüzde Recep Tayyip Erdoğan'ın en gözde kurumlarının başında gelmektedir.

Son Güncelleme ( Cuma, 09 Aralık 2016 )
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 25 - 36 / 2220
Image
"Bir yandan batının işçi sınıfı, öte yandan Asya ve Afrika'nın köleleştirilmiş halkları milletler arası sermayenin kendilerini yıkmak ve efendilerine büyük çıkarlar sağlamak için köle durumuna getirilmek istediğini anladığı ve sömürge politikasının işlediği suç Dünya işçilerince kavrandığı gün burjuvazinin gücü sona erecektir."
22 Ekim 1922
Gazi Mustafa Kemal Atatürk 
 
Makaleler: 2757
Web Linkleri: 3
Ziyaretçiler: 31409951
Syndicate
 
left
Top! Top!
right